Křeččí toaleta
No na toto vybavení si můžete udělat různý názor, ale vyzkoušením určitě nic nezkazíte. Mnoho křečků je totiž velice čistotných a na záchůdek se rychle naučí.
Proč křeččí záchůdek a jak křečka na něj naučit?
Křeček jak už jistě víte je čistotné zvířátko a chodí povětšinou jen na jedno místo tedy do rohu akvárka nebo klece. Na toto místo, kde křeček nejčastěji vykonává svou potřebu, dejte křeččí toaletu a případně do ní trochu podestýlky s jeho močí. Tyto záchudky slouží sice spíše jen na vykonávání malé křeččí potřeby, protože většina křečků vykonává větší potřebu kdekoliv, ale někteří obzvláště čistotní křečci se třeba naučí i na záchůdek vykonávat větší potřebu, Ale i tak vám záchůdek usnadní práci a křeččí obydlí nebude za chvíli smrdět močí, protože budete moci křeččí toaletu podle potřeby vždy a kdykoli rychle vyčistit. A tak zůstane křeččí obydlí čistší a voňavejší než ho budete celé čistit.
1)2)
1) Kryté rohové WC s lopatkou pro malé hlodavce - křečky, myši. Rozměry 11 x 11 x 15 cm , cena kolem 50 - 70 Kč. 2) Luxusní průchozí toaleta s lopatkou pro křečky a myšky, velikost: 17 x 10 x 10 cm, cena kolem 135 Kč.
3) Rohové WC z plastu, pro drobné hlodavce, velikost 15 cm, cena kolem 30 Kč. Tyto záchudky úplně postačí.
Výplňě do záchudků
Je dobré do křeččího záchudku také dát i nějakou výplň, která moč vsákne například křeččí podestýlku nebo koupací písek pro činčily nebo pískomily, který je sice dražší ale zato lepší, protože dobře saje vlhkost a je příjemný a jemný pro křeččí tlapičky.
1)2)
1) Koupací písek pro činčily, vhodný ale i do do záchudku pro křečky 1kg, cena kolem 30 Kč. 2) Kvalitní písek koupací LW pro Činčily 800g, cena kolem 70 Kč. Do záchudku postačí i obyčejný 1).